}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Διατηρεί ελπίδες για άνοδο ο Ιωνικός

Διατηρεί ελπίδες για άνοδο ο Ιωνικός

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Ιωνικός τον δεύτερο γύρο στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, επικρατώντας του Έσπερου Καλλιθέας με σκορ 24-19.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο ξεκίνημα του αγώνα, δείχνοντας πολύ ανταγωνιστικοί παίρνοντας μάλιστα σταθερό προβάδισμα μετά το 20′, για να βρεθούν στο ημίχρονο, μπροστά στο σκορ με 8-11. Η επανάληψη ήταν τελείως διαφορετική, με τους παίχτες του Ιωνικού να περνάνε μπροστά στο 40′ με ενα τέρμα (14-13) και στη συνέχεια να διευρύνουν τη διαφορά για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 24-19.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 3-4, 5-5, 5-8, 8-11 (ημ.), 11-12, 14-13, 17-14, 19-15, 21-17, 24-19
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Μαντζόπουλος, Φουντεδάκης): Ζακυνθινός, Αργυράκης 2, Κώστας, Μπούτος 2, Παπαδιονυσίου, Μπίλος 1, Μπιτόπουλος 7, Βασιλείου-Τσάφας 1, Τσαγκογεώργας 3, Κοβάνης 1, Μάγκος 1, Μαυροφρύδης 1, Σωτηρίου, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 5.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Νικολαϊδης, Παπαδημητρίου, Μπακαβέλος 2, Γκλαβόπουλος 3, Σιατιρλής 3, Λάλας 3, Κουτουλής 4, Θεοδοσόπουλος 1, Καραλής, Τυμπάνογλου, Πολλάκης, Καυκουλάς 3

Επόμενος αγώνας του Ιωνικού 3/2 στην Πάτρα με την Ακαδημία

.

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …