}
Αρχική / Slider / Πέρασε “τρένο” και την Ιεράπολη (video)

Πέρασε “τρένο” και την Ιεράπολη (video)

Με το ευρύ 4-0 πέρασε το εμπόδιο της Ιεράπολης ο Άτταλος. Η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Χαμένες ευκαιρίες, ακυρωθέντα γκολ και δοκάρια, ήταν το σκηνικό του πρώτου μέρους, με τον Μιράκα στο 28΄ να δίνει το προβάδισμα για τους παίκτες του Γιάννη Χλωρού, ενώ ένα υπέροχο σε δημιουργία από τον Χρυσανθακόπουλο και εκτέλεση από τον Βάσο γκολ  έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 2-0 για τον Άτταλο.

Στην επανάληψη, δύο γρήγορα γκολ του Ντούλα ανέβασαν τον δείκτη στο 4-0 και κάπου εκεί το ματς έλαβε διεκπαιρεωτικό χαρακτήρα.

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ: (Γιάννης Χλωρός) Παρασκευόπουλος, Κοντής, Κορλιές, Χρόνης, Κουλόλι, Μποζινάκης (58΄Κεσκος), Δαρδαμάνης, Χρυσανθακόπουλος (78΄Παπαδημητρίου), Μιράκας (46΄Ντούλας), Βάσος, Λύγκος (58΄Παναγιωτάκης)

Διαβάστε την έντυπη Φιλα-ηδόνα του Σεπτεμβρίου

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …