}
Αρχική / Slider / Συνεχίζουν με νίκες και το 2019

Συνεχίζουν με νίκες και το 2019

ΑΤΤΑΛΟΣ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 3-0

Ποδαρικό με νίκη για το 2019 έκανε ο Άτταλος που επικράτησε της Ελπίδας Αγ. Αναργύρων (τυπικά γηπεδούχος ουσιαστικά φιλοξενούμενος) με 3-0 συνεχίζοντας έτσι το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων που κρατάει απ τον Νοέμβριο του 2018. Η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το 90λεπτο και έφτασε δίκαια στην νίκη.

ΑΡΙΩΝΑΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ 0-1

Πρωταθλητής χειμώνα αναδείχθηκε ο Χαλκηδονικός καθώς νίκησε και τον Αρίωνα εκτός έδρας με 1-0 και είναι μόνος πρώτος στη  βαθμολογία και αήττητος.

Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Π. Παζαφειρόπουλου πέτυχε ο Σουλιώτης με σουτ στο 90’ μετά από ωραία μεταβίβαση του Χύτα. Οι νικητές έχασαν πολλές ευκαιρίες, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, σε τετ-α τετ των Δημητρούλη (τρεις φορές), του Σουλιώτη και του Χύτα, πλασέ που εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας του Αρίωνα, Κακοσαίος, που ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.

Poll: Ψηφίστε ποιον θέλετε Δήμαρχο Νέας Φιλαδέλφειας Νέας Χαλκηδόνας

Διαβάστε πρώτοι ηλεκτρονικά την έντυπη Φιλα-ηδόνα

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …