}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Εκδρομή στην Κόρινθο

Εκδρομή στην Κόρινθο

Εκδρομή στην Κόρινθο έκανε ο Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας όπου επικράτησε με 90-43 του Λέοντα 2014 για την έκτη αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ. Η ομάδα του coach Δεσποτάκη, παρ’ όλα τα προβλήματα τραυματισμών και απώλειας παικτών, ξεκίνησε καταιγιστικά τον αγώνα και ουσιαστικά έδειξε ποιός θα είναι ο νικητής από την πρώτη περίοδο η οποία έληξε 8-33! Εξαιρετικός στην επίθεση ο Ιωνικός (είπαμε, φέτος θα δούμε υψηλά σκορ) και εντυπωσιακός στην άμυνα, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Λέοντα, ο οποίος για πρώτη φορά φέτος έμεινε κάτω από 50 πόντους (με μέσω όρο 70 πόντους στην έδρα του). Στο ίδιο μοτίβο και η τρίτη περίοδος, η οποία έληξε με σκορ 9-26 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο εντυπωσιακό 43-90. Μουμπάρακ από άλλο πλανήτη (23 πόντους, 3 τρίποντα) και επιθετικός πλουραλισμός από την υπόλοιπη ομάδα.

.
.
.

Μπορείτε να συμμετάσχετε στην ψηφοφορία της Φιλα-ηδόνας

This poll is no longer accepting votes

Ποια είναι τα κριτήριά σας για την επιλογή Δημάρχου; (κάντε μέχρι 5 επιλογές)
333 votes

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …