}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Νίκη της ΦΕΑ επί του Χαλανδρίου

Νίκη της ΦΕΑ επί του Χαλανδρίου

Το αντρικό τμημα του προπονητή Αλέξη Καρατζά υποδέχτηκε το βράδυ της Δευτέρας 12 Νοεμβρίου τον ΑΟΚ Χαλανδρίου για τις υποχρεώσεις της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ στην Α’ Κατηγορία Ανδρών. Ο αγώνας έληξε 86-62 υπέρ της ΦΕΑ.
Στο ξεκίνημα ο αγωνας φαινόταν να είναι από αυτούς που κρίνονται στο τελευταίο λεπτό, αλλά οι κυανέρυθροι δεν το επέτρεψαν αυτό και λίγο πριν λήξει η 2η περίοδος πέρασαν μπροστά στο σκορ. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου μπήκαν ακόμα πιο δυνατοί και με μεγάλη ευστοχία πέτυχαν 27 πόντους στην 3η περίοδο δίνοντας ελάχιστες επιλογές στους φιλοξενούμενους. Μαζί με την καλή άμυνα, η διαφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο και έτσι σχηματίστηκε το τελικό αποτέλεσμα, 86-62 υπέρ των κυανέρυθρων.

Διαιτητές : Ζακεστίδης, Φραγκούλη, Ραπτογιάννης.
Σκορ περιόδων : 20-21, 19-16, 27-10, 20-15.

ΦΕΑ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Στρατομήτρος 10 (1), Ρωμοσιός 7 (1), Καραλευθέρης 20 (1), Πολυχρονόπουλος 3 (1), Στεργιάκης 7, Δεληγιάννης 11 (2), Μπασέας 4, Μιχόπουλος 15 (2), Πανουσόπουλος 3, Πρεμέτης 2, Γιαννουλάκος 4, Δρακάκης.
ΑΟΚ Χαλανδρίου (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης 4, Μακρής 5 (1), Γράψας 6, Βάρσαμος 4, Μωραΐτης, Δημητριάδης 15, Κονδύλης 11 (3), Μορφονιός 4, Αμπέλας 4, Πούλης 5 (1), Ανδρουλάκης, Αύδης 4.

Στην επόμενη αγωνιστική η ομάδα της ΦΕΑ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΑΟ Γαλατσίου, την Δευτέρα 19 Νοεμβρίου και ώρα 21:30.

Μπορείτε να συμμετάσχετε στην ψηφοφορία της Φιλα-ηδόνας

This poll is no longer accepting votes

Ποια είναι τα κριτήριά σας για την επιλογή Δημάρχου; (κάντε μέχρι 5 επιλογές)
333 votes

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …