}
Αρχική / Slider / Τέσσερα μετάλλια για την ξιφασκία της ΑΕΚ

Τέσσερα μετάλλια για την ξιφασκία της ΑΕΚ

2 ασημένια και 2 χάλκινα κατέκτησαν οι αθλητές ξιφασκίας της ΑΕΚ, στο Κύπελλο Εφήβων Νεανίδων που διοργανώθηκε φέτος στα Χανιά της Κρήτης. 4 στους 6 αθλητές κέρδισαν μετάλλιο. Συγκεκριμένα η Αθηναϊς Μαυρικάκη αναδείχθηκε δεύτερη και η Μαριλένα Γαζεπίδη 3η ενώ η Βασιλικη Θεοδόση κατετάγη 6η στους παρθενικους αγώνες της στην κατηγορία Νεανίδων. Στα αγόρια 2ος ο Κωνσταντίνος Καραγιώργος και 3ος ο Απόστολος Βιδάλης ενώ την 5η θέση κατέλαβε ο Μιχάλης Αληφραγκής.
Ικανοποιητική η παρουσία των αθλητών αν συνυπολογίσουμε την κούραση τους λόγω της σκληρής προετοιμασίας που βρίσκεται σε εξέλιξη. Επόμενη διοργάνωση, το Κύπελλο Άντρων Γυναικών στις 22/9, στους οποίους θα συμμετάσχουν και οι μεγαλύτεροι σε ηλικία αθλητές.

AEK-fencing-CHANIA2
AEK-fencing-CHANIA1

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …