Να σταματήσει κάθε παράνομη πράξη στον σταθμό μεταφόρτωσης απορριμμάτων, εντός του άλσους της Νέας Φιλαδέλφειας, καλεί με εξώδικό της η ΑΕΚ και η “Δικέφαλος1924” τον Δήμαρχο και πολιτικούς και υπηρεσιακούς παράγοντες του Δήμου Νέας Φιλαδέλφειας Νέας Χαλκηδόνας. Όπως αναφέρει στο εξώδικο που τους απέστειλε στις 30/4/2018, η παράνομη λειτουργία του σταθμού, υποβαθμίζει την όμορη ιδιοκτησία 29.121 τμ, στην οποία κατασκευάζεται το νέο γήπεδο της ΑΕΚ.
Ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας Νέας Χαλκηδόνας, έχει ξεκινήσει μια ιδιαίτερα χρονοβόρα διαδικασία απαλλοτρίωσης ακινήτου στην περιοχή “Χαμόμηλο”, προκειμένου να μεταστεγαστεί ο σταθμός. Η οικονομοτεχνική μελέτη που συνοδεύει την παραπάνω διαδικασία, απαιτεί την διάθεση 10 εκ. ευρώ. Χρήματα που δεν έχουν. μέχρι σήμερα, εξασφαλιστεί.
![aek-exodiko1](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko1.jpg)
![aek-exodiko2](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko2.jpg)
![aek-exodiko3](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko3.jpg)
![aek-exodiko4](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko4.jpg)
![aek-exodiko5](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko5.jpg)
![aek-exodiko6](http://www.filaidona.gr/wp-content/uploads/2018/05/aek-exodiko6.jpg)