}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Ισόπαλος στο Λουτράκι ο Ιωνικός

Ισόπαλος στο Λουτράκι ο Ιωνικός

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ιωνικού με τον Ποσειδώνα στο Λουτράκι. Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις όμως στο τέλος οι δυο αντίπαλοι έμειναν στην ισοπαλία (25-25) και πήραν από έναν βαθμό…
Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου ο αγώνας ήταν ισορροπημένος. Στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός εκμεταλλευόμενος την αστοχία του αντίλαλου πήρε κεφάλι στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο με 12-16 υπερ του.
Στο δεύτερο μέρος ο Ποσειδώνας με όπλο την άμυνα του ισορρόπησε το ματς στο 45’ 19-19, και διατηρήσε ισχνό προβάδισμα, στο 27:43 προηγήθηκε με δυο τέρματα (25-23). Ο Ιωνικός με δυο αποτελεσματικές επιθέσεις και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του αντιπάλου, ισοφάρισε το ματς.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-25
Πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 7-7, 8-8, 11-11, 12-16 (ημ),
15-18, 16-18, 19-19, 21-20, 24-23, 25-25.(τελ)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: (Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας, Παλαιολόγος 1, Γκίκας 2, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης 4.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Αργυράκης 5, Κώστας, Βασιλείου, Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 5, Παναγιώτου, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος 2, Μάγκος 4, Τσαγκαγεώργας 1, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Σωτηρίου, Μπουλούμπασης,

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ Ο Σκακιστικός Όμιλος Νέας Φιλαδέλφειας, και ο Σύλλογος Ποντίων Νέας Φιλαδέλφειας «Δημήτριος Υψηλάντης», εν …