}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Συνεχίζει τις νίκες οι ΦΕΑ

Συνεχίζει τις νίκες οι ΦΕΑ

Το βράδυ της Δευτέρας 21 Ιανουαρίου η ομάδα των κυανέρυθρων αντιμετώπισαν τον ΓΣ Ηλιούπολης στο κλειστό γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας για τις υποχρεώσεις της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Η ομαδα του προπονητή Αλέξη Καρατζά επικράτησε, παρόλη την δυσκολία του αγώνα, και πήρε το ροζ φύλλο στα χέρια της με σκορ 67-65. Η άμυνα έδωσε το πάτημα στους παίκτες να τα δώσουν όλα και στην άλλη πλευρά του γηπέδου αλλά και η πολύ καλή εμφάνιση στην 2η και 3η περίοδο έφτιαξε μια διαφορά 12 πόντων η οποία ήταν πολύ χρήσιμη στην κρίσιμη 4η περίοδο όπου οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντεπιτεθούν.

Η ΦΕΑ εξακολουθεί να βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Πεύκη ύστερα από την νίκη που σημείωσε η Πεύκη απέναντι στο Μαρκόπουλο.

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …