}
Αρχική / Slider / Νίκη και έπεται πάρτι

Νίκη και έπεται πάρτι

Μόνο εύκολο δεν ήταν το απόγευμα για τους παίκτες του Ιωνικού ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας στον εκτός έδρας αγώνα με τον Έσπερο ΑΟΠΑ, στην Πάτρα. Η ομάδα του coach Δεσποτάκη είχε τον πρώτο λόγο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει 31-33 υπέρ του Ιωνικού κάτι που συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο. Η τέταρτη περίοδος ήταν θρίλερ, με την ομάδα της Πάτρας να προηγείται με 66-65, 64” δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Τότε ανέλαβε ο Μουμπάρακ και με δύο τρίποντα (47′ και 14′ πριν το τέλος) έκανε το 66-71, ο Κατιάκος έκανε το 66-73 με κάρφωμα, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν τρίποντο στο τέλος για το τελικό 69-73. Τέλος καλό για την ομάδα μας η οποία ολοκλήρωσε ένα μεγάλο κύκλο δύσκολων αγώνων στην επαρχία και κατάφερε να ανταποκριθεί στο έπακρο παρ’ όλους τους τραυματισμούς βασικών παικτών. Μεγάλο σκορ στην επίθεση με τους Πέττα (17 πόντοι 2 τρίποντα) και Μουμπάρακ (20 πόντοι και 4 τρίποντα) να κάνουν εσωτερικό διαγωνισμό σκοραρίσματος(!!), από κοντά ο Γρύλλης (15 πόντοι 1 τρίποντο) και σταθερή αξία ο Κατιάκος (12 πόντοι). Την πεντάδα των σκόρερ συμπλήρωσε ο Παπανδρέου με 9 πόντους, ενώ άξια λόγου είναι η πρώτη επίσημη παρουσία του έφηβου Μακρίδη.
Πλέον το μυαλό όλων είναι… στο πάρτι του ανδρικού τμήματος Καλαθοσφαίρισης του Ιωνικού, την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου στις 20:00, στο IRIS cafe!

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …