}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Καλή αρχή και 3 στα 3, με νίκη στην Καλαμάτα για τον Ιωνικό

Καλή αρχή και 3 στα 3, με νίκη στην Καλαμάτα για τον Ιωνικό

Το 3 στα 3 έκανε ο Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας καθώς επικράτησε του ΣΚ Καλαμάτα με 62-76 σε παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στην Καλαμάτα. Με εκπληκτική εμφάνιση των Μουμπάρακ (21 πόντοι, 3 τρίποντα) και Παπανδρέου (17 πόντοι, 3 τρίποντα) η ομάδα μας πήρε σημαντική διαφορά στη δεύτερη περίοδο (7-18). Η ομάδα του coach Δεσποτάκη είχε τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα καταφέρνοντας μία σημαντική εκτός έδρας νίκη. Όπως έχουμε τονίσει και στο παρελθόν πρέπει να συνηθίσουμε στα υψηλά σκορ και την πολυφωνία στην επίθεση με την τετράδα Πέττα, Γκίνη, Μουμπάρακ και Παπανδρέου να είναι σε τρελά κέφια χαρίζοντας σκορ και θέαμα.
Επόμενος αγώνας την Κυριακή 11/11 στο “Ζαχ. Αλεξάνδρου” με τον ΑΓΣ Κεραυνό Αιγίου με εκπτώσεις από τους χορηγούς μας, event στο ημίχρονο και σχολεία τις κερκίδες μας!
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Λαμπίρης
Δεκάλεπτα: 19-20, 26-38, 45-55, 62-76
Σκορ περιόδων: 19-20,7-18,19-17, 17-21

ΣΚ Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 3(1), Γκοντόπουλος 10(2), Πεζος, Σιδέρης, Μαθιόπουλος 1, Γιαννακάκης 4, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 22(1), Κοντόπουλος 6(1), Κοντίβας 2, Γιαννακόπουλος 6, Μπάκας 8
Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας (Δεσποτάκης, Ζαφειρόπουλος): Παπανδρέου 17(3), Άρχος 2, Παπαπέτρος, Κουμουνδούρος 2, Πέττας 13, Μουμπάρακ 21(3), Σταθόπουλος, Γκίνης 8(1), Κουλούρης, Κατιάκος 6, Χριστόδουλος 7, Μαλτέζος.

.
.
Μπορείτε να συμμετάσχετε στην ψηφοφορία της Φιλα-ηδόνας

This poll is no longer accepting votes

Είστε ικανοποιημένος/η από την σημερινή Δημοτική Αρχή της Φιλα-ηδόνας και τον Δήμαρχο Άρη Βασιλόπουλο (;)
467 votes

Ο Δήμος συμμετέχει στη λαμπαδηδρομία της Ολυμπιακής Φλόγας – Η διαδρομή της και το τελετουργικό …