}
Αρχική / Αθλητικά Νέα / Ισόπαλος στο Λουτράκι ο Ιωνικός

Ισόπαλος στο Λουτράκι ο Ιωνικός

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ιωνικού με τον Ποσειδώνα στο Λουτράκι. Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις όμως στο τέλος οι δυο αντίπαλοι έμειναν στην ισοπαλία (25-25) και πήραν από έναν βαθμό…
Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου ο αγώνας ήταν ισορροπημένος. Στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός εκμεταλλευόμενος την αστοχία του αντίλαλου πήρε κεφάλι στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο με 12-16 υπερ του.
Στο δεύτερο μέρος ο Ποσειδώνας με όπλο την άμυνα του ισορρόπησε το ματς στο 45’ 19-19, και διατηρήσε ισχνό προβάδισμα, στο 27:43 προηγήθηκε με δυο τέρματα (25-23). Ο Ιωνικός με δυο αποτελεσματικές επιθέσεις και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του αντιπάλου, ισοφάρισε το ματς.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-25
Πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 7-7, 8-8, 11-11, 12-16 (ημ),
15-18, 16-18, 19-19, 21-20, 24-23, 25-25.(τελ)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: (Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας, Παλαιολόγος 1, Γκίκας 2, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης 4.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Αργυράκης 5, Κώστας, Βασιλείου, Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 5, Παναγιώτου, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος 2, Μάγκος 4, Τσαγκαγεώργας 1, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Σωτηρίου, Μπουλούμπασης,

Την έλλειψη διαβούλευσης με τους αρμόδιους και εμπλεκόμενους φορείς ανέφερε ως κύρια αιτία του προβλήματος …